Články

Ok možná procházíte naše články a říkáte si, co nás to pořád napadá. Proč si neužijem turecký sed tak, jak jak bylo původně zamýšleno a proč pořád vymýšlíme nové způsoby a místa k sezení. Na to odpovídáme tak, že je důležité zkoušet nové věci. Naposledy jsme vyzkoušeli turecký sed na nůžkové plošině.

 Nůžkovou plošinu vyzkoušel celý institut, abychom mohli spolehlivě posoudit, jestli jde o dobrý nápad, nebo jestli je to úplně mimo a měli bysme se držet při/na zemi. A jak výzkum dopadl?

10% odpadlo hned na začátku. Když se plošina začla zvedat, uvědomili si, že se bojí výšek a mají závratě. Ti potom seděli a koukali, jak se vozí ostatní. 

20% testovacích subjektů bylo nadšených z jednoduchosti a intuitivity ovládání celého systému. Všichni pochopili, jaké tlačítko zmáčknout hned po seznámení s plošinou a jejími funkcemi

30% pozitivně hodnotí zejména prostor, který nůžková plošina nabízí. Jejich výhoda je, že se vyrábí v mnoha velikostech, a také na míru, s čímž přichází spousta možností, jak plošiny využít nejen k tureckému sedu.

No a na reakci zbylých 40% pořád ještě čekáme, protože byli z nůžkové plošiny tak hotoví, že se vozí ještě teď. Berme to jako testování výdrže plošin.

Pokud patříte k těm, které nůžkové plošiny nezaujaly jako jeden ze způsobů oživení tureckého sedu, ale spíš pro jejich průmyslové využití, potěší vás, že právě to je jejich účel. Těch našich 40%, kteří na plošině zůstali, se budou moct vozit ještě hodně dlouho, protože plošiny jsou primárně stavěné na obrovské hmotnosti, čemuž odpovídá také jejich výdrž, takže se jenom tak nerozbijí. Kromě funkce zvedače těžkých nákladů plní v určitých oblastech plošiny taky funkci nástroje bezbariérového přístupu. 

V Česku i na Slovensku se výrobou nůžkových plošin na míru zabývá firma Spedos. Plošinu vám vyrobí přesně na míru podle vašich požadavků a nároků. Neorientují se jenom v oblasti plošin, ale i osobních a průmyslových vstupů a protipožárních zařízení. Za dobu své existence mají přes 150 000 referencí a obrovské množství zkušeností.