Články

Turecký sed bude vždycky nejlepší venku. Co ale dělat v zimě, když je -20 stupňů a ve čtyřech vrstvách oblečení je těžké si sednout i obyčejně? Pořiďte si zimní zahradu!

Bohužel nežijeme v podmínkách, kde by se venku dalo sedět na turka celoročně. V zimě mrzne, sněží, podchlazení čeká na každém rohu a nemoc není zrovna něco, co od tureckého sedu čekáte. I přes to se dá ale (skoro) venku sedět bez vrstev a bez nemocí. Existují totiž zimní zahrady. Pokud máte terasu, můžete si ji nechat zastřešit a zasklít a vytvořit tak celoroční zahradu, kde si budete moct turecký sed užit celoročně. 

A co je to ta zimní zahrada? Jednoduše je to zastřešená a zasklená terasa, kam se nedostanou ani nejhorší mrazy. Pokud jste teda zrovna vstali a ta první věc, kterou chcete ještě rozespalí a rozehřátí z postele udělat, je turecký sed, tak klidně můžete. Zimní zahrady mají také vlastní ventilační systém, který odvádí vlhkost a tím zabraňuje vzniku nepříjemného vzduchu. Můžete si taky vybrat z několika druhů zimních zahrad. Existují celoroční nebo sezónní a také varianta sklápěcích pergol. Pro maximální izolaci se při stavbě zahrad používá hliník, který se taky vyznačuje odolností proti vlivům počasí a korozi.

Pro všechny, kteří mají rádi turecký sed venku, nebo co nejvíc venku, je zimní zahrada to nejlepší řešení. A zima může zůstat venku-tam, kam patří.