Články

Hypotéka...strášně nepříjemné téma. Hromada papírování, stresu, času a nakonec ji ani nemusíte dostat. Navíc neustále slyšíte něco o okrádání, obrovských úrocích a podobných věcech, kvůli kterým byste radši bydleli v krabici na ulici. Naštěstí ale existují nebankovní hypotéky, které vám spoustu starostí ušetří.

 Nebankovní hypotéky přicházejí tehdy, když obyčejné banky nemohou, nebo nechtějí pomoct. Může to být kvůli záznamu v registrech dlužníků, v případě, kdy člověk nechce sdělit účel hypotéky, nebo účel, který bance sdělí, není dost dobrý. No a často hypotéku nedostanou ti, kteří nemají dostatečný příjem. S tím pomáhají právě společnosti, které poskytují nebankovní hypotéky a podobné služby. 

Hypotéka je le poměrně sporné téma. Točí se zde hodně peněz a lidé se velmi dlouho rozmýšlí, od koho si hypotéku nechají vyřídit. Právě to jsme nedávno řešili v Institutu. Kolegyně se chtěla stěhovat s podnájmu do vlastního bytu a potřebovala si hypotéku vyřídit. Když přišla do banky, vypadalo to, že všechno půjde v pořádku. Pak se ale zeptala, jestli je možné na schůzce sedět v tureckém sedu, zástupce banky sbalil veškeré dokumenty a řekl, že schůzka nemusí pokračovat, že hypotéku zrovna poskytnout nemůžou. A tak to šlo na dalších několika schůzkách. S diskriminací se potkáváme každý den. Občas se jedná o maličkosti, ale pokud to omezuje právo na bydlení, tak něco není v pořádku. Proto se kolegyně rozhodla obrátit na nebankovní hypotéku, díky které se teď pomalu zabydluje v novém bytě.

Pokud řešíte podobný problém, mohou být nebankovní hypotéky řešením pro vás. Spolehlivý poskytovatel těchto hypoték vám může ušetřit spoustu času i peněz.