Články

Zubařské křeslo je to poslední místo, kdebychom chtěli sedět na turka. Zubařské křeslo je taky poslední místo, kdy bychom chtěli sedět. Tečka. Aspoň většinou.

Stomatologické společnosti tohle moc dobře ví a snaží se vyvinou taková křesla, na kterých budou chtít lidi sedět. Možná se kvůli nim i objednají na půlroční prohlídku. Týmy odborníků se den co den snaží posunout modely na takovou úroveň, aby pacienti měli pocit, že sedí doma na křesle. Až na to, že se jim někdo hrabe v puse a svítí do očí, ale detail. O tohle usiluje také značka KaVo, která ze svých křesel dělá skoro transformery. Držáky na několik nástrojů na straně lékaře i zdravotní sestry, velký výrazný displej se základními informacemi ke konkrétnímu pacientovi a další vymoženosti dělají z těchto křesel nepostradatelnou součást každé ordinace. Co z toho má ale pacient?

Především pohodlí. Až na ten detail s hrabáním se v puse. Křesla jsou navržena tak, aby se pacient mohl pohodlně opřít a zaklonit hlavu, aniž by po skončení prohlídky musel skočit ještě k chiropraktikovi. ALe ta nejdůležitější informace pro všechny, kteří sledují Institut tureckého sedu je jiná. Křesla KaVo jsou plně nastavitelná podle potřeb každého pacienta. Nebudete se tedy muset přemáhat k tomu, sedět s nataženýma nohama (kde to žijem). Pravda, záklon možná bude trochu problematický, ale není to nic, co by odhodlaný člověk nezvládl. 

Pokud se v blízké době chystáte k zubaři, tak přejeme hodně štěstí a vy doufejte, že má stomatologické křeslo od značky KaVo.